Ercüment Ovalı: “İlacın adı Dornaz Alfa, virüs için etkili bir ilaç…”

Korona virüs aşısı geliştirmek için ekibiyle birlikte laboratuvarda karantinaya giren Prof. Dr. Ercüment Ovalı’dan, Türkiye’yi heyecanlandıran yeni bir açıklama daha geldi.

Ercümet Ovalı, “1 aydır laboratuvarda çalıştığımız bir ilacın ismini 23 Nisan’da açıklayacaktık, ancak o kadar etkili duruyorki insanların hayatını kurtarabilir” açıklamasını yaptı.

Çalışmaları Sağlık Bakanlığı’nca onaylanan ve Twitter hesabından son dakika açıklaması yapan Prof. Dr. Ercüment Ovalı, yaklaşık 1 aydır üzerinde çalıştıkları ilacın tedaviye kullanılmaya başlanabileceğini ve ilacın isminin Dornaz Alfa olduğunu duyurdu.

Ovalı, daha önce 23 Nisan’da açıklama yapacaklarını ifade etmişti, ancak ilacın beklenenden daha etkili olması üzerine, hemen tedavilerde kullanılması için erken açıkladıklarını söyledi.

Ovalı, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı: “1 aydır lab.da çalıştığımız bir ilacın ismini 23 Nisan’da açıklayacaktık, ancak o kadar etkili duruyorki insanların hayatını kurtarabilir. İnsanların hayatından gün çalmak istemedik.. Acilen Dornaz alfa hastaların tedavisinde klinik testlere alınmalı. Kahramanlarıma teşekkür ederim” paylaşımında bulundu.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Mahkemeden Cengiz Holding’e kötü haber

Gazeteistasyon / Kazdağları’nda, Çanakkale’ye bağlı Çan ilçesi Halilağa köyü yakınlarında Cengiz Holding tarafından işletilmek istenen ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir