İnsanlar evde vahşi hayvanlar şehirlerde

Koronavirüs karantinası nedeniyle dünya genelinde insanlar evlerinde kapalı kaldı. Vahşi hayvanlar ise şehirlerde geziyor
Medyafaresi.com’dan Nilüfer Şensöz’ün derlediği haberde, ABD’nin San Francisco şehrinde çakallar boş sokaklarda dolaşıyor, birçok insan yiyecek almak için dışarı çıkarken sürpriz bir çakal karşılaşması yaşıyor. Hatta şehrin ünlü turistik yerlerinden bazılarının tadını çıkaran çakallar bile görünüyor.
Tayland’daki sokakta maymunları görmek alışılmadık bir şey değil, ancak yiyecek bulmak için geldikleri için son zamanlarda normalden çok daha fazlası var. Lopburi sokaklarında o kadar çok maymun görüldü ki, insanlar Maymunlar Gezegeni’nden sahnelerle karşılaştırmalar yapıyorlardı.

İtalya’nın Venedik şehrinde yaşayan insanlar, korona virüs kilitlenmesi sokakları ve ünlü kanalları boş bıraktıktan sonra kanallarda balık ve ördek gördüklerini bildirdi. Şimdi kristal berraklığında görünen suyun kalitesinde de gözle görülür bir iyileşme oldu.Bunun kısmen, yüzeye tortu tekmeleyen, suyu daha koyu ve daha bulanık hale getiren teknelerdeki büyük düşüşten kaynaklandığı düşünülüyor.
Japonya, Nara’da sika geyiği şehir sokaklarında ve metro istasyonlarında dolaştı. Rakunlar, sahilde boşaltılmış bir San Felipe, Panama’da görüldü. Hindiler, California Oakland’da görüldüler. İşte şehirlere inen vahşi hayvanların fotoğrafları….

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Yeneroğlu, Kapatılan şehir üniversitelerinin mağduriyeti sürüyor

Gazeteistasyon- DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Şehir Üniversitesi’nin kapatılmasının yıl dönümünde ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir