Ahmet Altan için ‘yaşamsal tehdit’ nedeniyle tahliye talebi

Ahmet Altan’ın avukatı Yargıtay’a yazdığı dilekçede, korona virüs sebebiyle cezaevlerinde virüs ölümlerinin başladığını belirten Avukat Çalıkuşu, yaşamsal tehdit nedeniyle müvekkili Ahmet Altan’ın acilen tahliye edilmesini istedi

70 yaşındaki tutuklu gazeteci ve yazar Ahmet Altan’ın avukatı Figen Albuga Çalıkuşu, Yargıtay 16. Ceza Dairesi’ne dilekçe yazarak yaşamsal tehdit nedeniyle 70 yaşındaki müvekkilinin acilen ve tedbiren tahliye edilmesini istedi.
Adalet hizmetlerinde yeni tip korona virüse karşı alınacak tedbirlerle ilgili 13 Nisan 2020 tarihinde beşincisi gerçekleştirilen koordinasyon toplantısında konuşan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün cezaevlerinde korona virüs ölümleri olduğunu ve 79 cezaevi görevlisinde de virüs saptandığını duyurmasının ardından Yargıtay’a dilekçe gönderen avukat Çalıkuşu, virüs salgınının ciddi yaşamsal tehdit oluşturduğunun altını çizdi.
Dilekçesinde yeni tip korona virüsün ileri yaşta olanlar için daha fazla yaşamsal risk taşıdığına dikkat çeken Çalıkuşu, “Yaşam hakkı en temel Anayasal haktır ve devlet tarafından koruma altında olduğu kabul edilir. Müvekkilimin hukuksal zor ile yasa maddeleri yok sayılarak cezaevinde tutulduğu gerçeği bir yanda ciddi sağlık risk ve tehdidi diğer yandadır” dedi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

buğday

En verimli topraklara sanayi kuruluyor  

Burcu Gündüz Karakadılar/Gazeteistasyon- Türkiye’deki en verimli toprakları Balıkesir Bandırma’da tarım yapan Berna Börkan, ‘’Sanayi yapılacak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir