“O anneden bir insan, bir hekim olarak özür diliyorum…”

“O anneden bir insan, bir hekim olarak özür diliyorum”

İnfaz yasa teklifinin görüşmelerinin devam ettiği Meclis Genel Kurulu’nda konuşan Bağımsız Milletvekili Cihangir İslam, 3 yıl önce Tunceli’de ölen HPG’li Agit İpek’in cenazesinin ailesine kargo ile gönderilmesine tepki gösterdi.

İslam, cenazenin Sağlık Bakanlığı’nın denetiminde gönderilmesi gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

-Sizler cenazeye saygı duyan insanlarsınız. Artık ölen bir insanın bu ülkede mahkemelerle, Anayasa mahkemesiyle, İnsan Hakları Mahkemesiyle, bu dünyadaki bütün hukuk sistemleriyle bağlantısı kesilmiştir.

-O insan hakkındaki davalarda düşmüştür. Artık o en yüce mahkemeye havale edilmiştir.

-Ben bu anneden, bir insan, bir hekim ve bir vekil olarak özür diliyorum.

İnfaz düzenlemesiyle ilgili de konuşan İslam, “Bir Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle en azından tutuklular ve hükümleri nispeten daha hafif olanlar tahliye edilebilir ve içerideki nüfus düzelebilirdi” dedi.

İslam, ‘asıl problemin 100 bin nüfusa düşen mahkum sayısının Türkiye’de 350 olması’ diyerek bu sayının AB’de 100 olduğunu belirtti.

Cihangir İslam, 10 Nisan’ı 11 Nisan’a bağlayan gecede sokağa çıkma yasağının çok az bir süre kala açıklanarak, halkın marketlere akın etmesi sonucu sosyal mesafeyi ihlal etmesine de değindi.

İslam, Fahrettin Koca’nın çalışmalarının boşa gittiğini savundu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu kınadı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Gazeteistasyon / Partisinin Meclis grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın …

Bir cevap yazın