‘Oğlumun kemiklerini 3 kişi ile gömdük’

PTT kargo ile oğlunun kemiklerini teslim alan anne Halise Aksoy, oğlunun cenazesini almak için 3 yıl boyunca Tunceli-Malatya-Diyarbakır arasında gidip geldiğini, sonunda ise kargo içerisinde kemiklerini teslim aldığını ifade ederek, ‘’3 kişiyle oğlumu gömdük. Kemiklerinden bile korkuyorlar’’ dedi

2017’de Tunceli’de çatışmada öldürülen Agit İpek’in cenazesini teslim almak için başvuruda bulunan Anne Halise Aksoy, cenazenin tanınmaz halde olması nedeniyle kan örneği alınarak DNA testi için İstanbul’a gönderildi. Geçen yıl yaz ayında ise ‘Cenazeniz gidin alın’’ denildiğini anlatan anne Halise İpek, ‘”Malatya’da ise ‘yok’ dediler. Cenazenin bize ait olmadığını söylediler. Tunceli’de yeniden kan örneğimiz alındı. 1 ay içerisinde haber geldi. ‘Cenaze İstanbul’da dediler. İstanbul’da ise önce ‘sizin değil’ dediler. Ama kimlik bilgileri tutuyordu. Vermediler. Bir süre sonra Diyarbakır emniyetinden ‘Bir dosyanız var’ dediler. ‘Oğlum ile ilgilimi’ diye sordum. ‘Gizli dosyadır’ dediler. Adliye emanetinden almamı söylediler. İstanbul’dan Diyarbakır’a PTT kargo ile gönderilmiş. ‘Nedir’ diye sorum. ‘Kemik’ dediler. İmza karşılığında teslim belgesini aldım’’ dedi.

‘Ne diyeceğimi bilemiyorum’

Gazeteistasyon’a konuşan anne Halise İpek, Mardin’de 3 kişiyle oğlumu toprağa verdim. Güvenlik çemberi oluşturulmuştu. Kemiklerden bu kadar mı korkuyorlar? Dünyada görülmemiş bir durum. Ne diyeceğimi bilemiyorum” şeklinde konuştu.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Akşener: Biz de aday getirebiliriz, CHP’li de olabilir, kazanmak önemli

Gazeteistasyon / İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı canlı yayında Millet İttifakı ve 6’lı …

Bir cevap yazın