“DSÖ’den Japonya’ya uyarı…”

Dünya Sağlık Örgütü Acil Durumlar Programı Direktörü Michael Ryan, Japonya’da virüsünün yayılış rotasının belirlenemediği bölgelerde, salgını önlemek için daha sıkı önlemleri gerebileceği uyarısında bulundu.

Cenevre’de düzenlenen basın toplantısında konuşan WHO Acil Durumlar Programı Direktörü Michael Ryan, Japonya’nın enfeksiyon kümelerini tespit etmek için kurduğu özel ekiplerin etkili olduğunu ve virüsün nasıl yayıldığına dair yararlı bilgiler elde ettiğini söyledi.

Ancak, son 3 hafta içinde başkent Tokyo dahil büyük şehirlerde artışa geçen ve yayılış rotası belirlenemeyen korona virüsü vakalarını anımsatan Ryan, salgını önlemek için, söz konusu bölgelerde daha sıkı tedbirler gerekebileceği uyarısında bulundu.

Ryan, vaka sayısını kontrol altına almak için, test sayısı ve izolasyon gibi önlemlerin artırılabileceğini belirtti.

Japonya’da artan korona virüsü vakaları karşısında hükümet, 7 eyalette geçerli olacak şekilde OHAL ilan etmiş, ancak sokağa çıkma yasağı ya da izolasyon gibi zorunlu önlemler yerine halka “evde kalın” çağrısı yapılmıştı.

Bazı işletmeler ise kendi inisiyatifleri ile geçici olarak faaliyetlerine ara vermişti.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

TBMM’de kürtçe konuşmaya engel!

Gazeteistasyon / TBMM Genel Kurul’da söz alan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, …

Bir cevap yazın