“İtalyan mafyasından, yoksul ailelere yardım…”

İtalya’da virüs can almaya devam ederken; yaşanan ekonomik kriz nedeniyle, parası tükenen ailelerle ilgili mafyanı
devreye girmesi tartışmalara yolaçtı.

İtalyan mafyası üyeleri parası biten kişileri tek tek tespit ederek, gıda ve para yardımında bulundukları belirtildi.

Virüs, İtalya’da can almaya sürdürürken, ülke ekonomisinin kötüye gitmesi, mafyayı harekete geçirdi.

İtalyan mafyası, ülkenin Campania, Calabria, Sicilya ve Pugliya gibi maddi olarak iyi durumda olmayan bölgelerde yaşayanlara yiyecek yardımı yapmaya başladı.

Matyanın devreye girmesi, tartışmaları da beraberinde getirdi. İtalyan siyasiler, hükümeti uyararak “Daha iyi bir tedbir alınmazsa mafya yönetimi ele geçirecek” uyarısında bulundular.

Calabria bölgesindeki Catanzaro Savcılığı’ndan Nicola Gratteri, “Bir aydan fazla süredir kafeler, dükkanlar, restoranlar kapalı durumda. Milyonlarca insan, bir aydan fazla süredir gelir elde etmiyor ve ne zaman tekrar çalışmaya başlayabilirler bilmiyorlar. Eğer hükümet devreye  girmezse, mafyalar insanlara sağladıkları hizmet ile halkın kontrolünü ele geçirebilecek” dedi.

İtalya’da Koronavirüs nedeniyle 18 bin 846 kişi yaşamını yitirirken; virüs tespit edilen vaka sayısı da 147,577’e yükseldi. İtalya’da 3 milyon 300 bin kişinin işsiz kaldığı düşünülüyor.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

CHP’le belediyelerdeh ‘aç çocuk kalmasın’ seferberliği

Gazeteistasyon / CHP Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Atik, partisi tarafından açıklanan vizyon belgesinin ardından, partili …

Bir cevap yazın