Olimpiyat şampiyonu, virüse yenik düştü…

30 yıl boyunca rekoru kırılamayan İtalyan atlet Donato Sabia,virüse yenik düştü.İtalya Olimpiyat Komitesi, eski 500 metre dünya rekortmeni 56 yaşındaki Olimpiyat sporcusu Donato Sabia’nın yeni tip Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı.

Corona virüsüne yakalanan Donato Sabia, İtalya’nın güneyindeki Basilicata bölgesindeki Potenza San Carlo hastanesinin yoğun bakımında tedaviye alınmıştı.

56 yaşındaki Olimpiyat sporcusu yoğun bakımda verdiği yaşam savaşını kaybetti ve dünyada Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden ilk olimpiyat finalisti oldu. Sabia 1984’te katıldığı 800 metre yarışında beşinci, 4 yıl sonra Seul’deki yarışta yedinci olmuştu.

Ünlü sporcu 1984 Göteborg’da katıldığı Avrupa Salon Şampiyonası’nda altın madalya kazanmış ve yaklaşık 30 yıl boyunca 500 metrede dünya rekorunu elinde tutmuştu.

İtalya Atletizm Federasyonu ‘olağanüstü yetenekli bir atlet ve her şeyden önce nazik bir karakter’ olarak tanımladığı sporcunun babasının da birkaç gün önce Koronavirüs nedeniyle öldüğünü açıkladı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Saray, Kraliçe 2. Elizabeth’in mezarından ilk fotoğrafı paylaştı

Gazeteistasyon / Buckingham Sarayı, 19 Eylül’de yapılan cenaze töreniyle Windsor Kalesi’ndeki St George Şapeli’ne defnedilen …

Bir cevap yazın