Açık olan esnaftan kapalı esnafa destek…

Ferit BİNZET/

Adıyaman’da corona virüs nedeniyle yaklaşık 20 gündür kapalı olan berber, kuaför ve güzellik salonu esnaf ve çalışanlarına Naz Gıda bünyesinde hizmet veren Commegene Gurme’den gıda yardımı yapıldı.Naz Gıda Genel Müdürü Halit Gül, şunları söyledi:

-Her geçen gün artan corona virüs vaka sayısı ve ölümler adeta hayatı durma noktasına getirdi. Bir çok esnafımız günlerdir kapalı ve evine ekmek götüremez durumda. Bizde bu zor günlerde kapalı olan berber, kuaför ve güzellik salonunda çalışanlarına bir nebze de olsa yardım edebilmek adına hazırladığımız gıda paketlerini oda başkanımıza teslim ettik.

-Bu memleketin kapalı olan esnafına ve çalışanlarına destek olmak hepimizin boynunun borcu. Halkımızın da bu konuda duyarlı olmalarını ve bu yardımlara destek olarak karınca kararınca katkı sağlamasını diliyoruz.

Açık olup iş yapan esnafın kapalı ve iş yapamayan esnafa desteğinin bu zor zamanda çok anlamlı olduğuna dikkat çeken Berberler Odası Başkanın Mehmet İspi de şunları söyledi:

-190 Berber, 105 bayan kuaförü ve 40 güzellik salonu olmak üzere toplam odamıza kayıtlı 335 esnafımız bulunuyor. Corona virüs nedeniyle yaklaşık 20 gündür bütün esnafımız ve berberlerimiz kapalı.

-Aileleriyle birlikte yaklaşık 2000 bin kişi günlerdir iş ve aş derdinde. Çünkü 20 gündür dükkanlar kapalı, çalışanlarımız evinde ailesine bakma hükümlü olan bu esnafımız resmen geçim sıkıntısı yaşıyor. Bu zor günlerin ne zaman biteceğini bilmiyoruz ve devletimizin berber esnafımıza en azından asgari ücret tutarından aylık maddi bir destek sağlamasını bekliyoruz. Bu konudaki yardım talebimizi Adıyaman Valisine de ilettik.

-Umarım en kısa zamanda bizleri de sayın Cumhurbaşkanımızın sözünü ettiği yardım paketine dahil ederler. Yoksa dayanacak gücümüz kalmadı. En geç Ramazan bayramında dükkanlarımızı açmamız lazım. Ben tekrar bizleri bu zor günümüzde yalnız bırakmayan Naz Gıda bünyesindeki markalarından Commagene Gurme’ye teşekkür ediyorum.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Eşini ve 3 yaşındaki çocuğunu öldürüp intihar etti

Gazeteistasyon / Mersin’de uzun süredir işsiz olduğu belirtilen 31 yaşındaki Ali Dilek eşini ve 3 ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir