“Virüs, Avrupa’da 150 bin can alabilir…”

Washington Üniversitesi’ne bağlı Sağlık Ölçümleri ve Değerlendirme Enstitüsü’nün araştırmasına göre, Koronavirüs nedeniyle Avrupa’da 151 bini aşkın insan hayatını kaybedebilir.

Washington Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin çatısı altında faaliyet yürüten Sağlık Ölçümleri ve Değerlendirme Enstitüsü (IHME), Covid-19 salgınına dair bir modelleme yaptı. Salgından en fazla İngiltere’nin etkileneceğinin tahmin edildiği modellemeye göre, Avrupa çapında da ölümlerin 151 bini aşabileceği kaydedildi.

Birgün’ün haberine göre; modelleme, İngiltere’nin mevcut durumda İtalya ve İspanya’nın gerisinde olmasına rağmen, ölüm sayısı konusunda ağustos ayı geldiğinde zirveye çıkacağını öngörüyor.

Yapılan tahminlere göre, İtalya’da yaklaşık 20 bin, İspanya 19 bin, Fransa’da ise 15 bin can kaybının gerçekleşeceği düşünülüyor.

IHME, Avrupa genelinde ise 150 binden fazla insanın hayatını kaybedebileceğine işaret etti.

Enstitü, modellemeyi oluştururken, açıklanan resmi vaka sayılarını, ülkelerin yaş ortalamalarını, ölüm oranlarını ve yoğun bakım yatak sayılarını dikkate aldı.

Modelleme, hastalığın zirve yaptığı anda, İngiltere’de 100 bin hastane yatağına ihtiyaç olacağını öngörüyor.

Ancak ülkedeki yatak kapasitesi hâlihazırda 17 bin 765.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

İmamoğlu: Asla olmaz diyebileceğimiz çok şeyi yaptılar. Erdoğan seçilirse görevden alınabilirim

Gazeteistasyon- İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir kez daha seçilirse görevden alınabileceğini ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir