Kabullenmek, yaşamın sırrı bu…

TV’ler tam gün korona yayını yapıyor. Ayrıca, bu mecrada baykuşluk yapmanın manası yok. Hepimize er geç bulaşacak. Yenenler, yenilenler olacak. İnsanlığın beklediği mucize de şu ana kadar gerçekleşmedi…

Direnç, sadece iyi gıdayla güçlenmez. Moral çok önemli. Kanserli hastalara doktorların ilk tavsiyesi, ” Moralinizi yüksek tutun” olmuştur.

Bakıyorum da, hala siyasi aktörler üzerinden yapılan canhıraş savaş devam ediyor. Enerjinizi boşa tüketiyorsunuz. Yanlış zaman!

Bu beladan nasıl kurtulacağınıza kafa yorun! Kim yedi, kim çaldı? Artık ne önemi var. Kalanla yetinmek zorundayız. Baksanıza anlı şanlı ülkeler, gemi çevirip maskeleri gasp ediyor.

Prens, başbakan, bakan illete yakalanırken, kimse imtiyazlı değil…

Salgın istatistikleri, henüz yolun başında olduğumuzu gösteriyor. İtalya, İspanya örneği, göreceğimiz esas filmin fragmanıdır aslında.

Bir virüs nelere muktedirmiş? Bunu deneyimlememiz gerektiğine inanıyorum. Hayatımızdaki gerçek değerlerin ne olduğunu hatırladık.

Emin olun çalıp çırpanlar, katiller, hainler ve bicümle, kötüler de hatırlamıştır.
Belki de son günlerimizdir…

Sadece keyifli anlarınızı düşünün ve onları çoğaltın.

Kabullenmek… Yaşamın sırrı bu.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Diyarbakır Tabip Odası, Fincancı için nöbet eylemi başlattı

Gazeteistasyon- Diyarbakır Tabip Odası, TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın hedef gösterilmesi ve tutuklanmasına tepki olarak …

Bir cevap yazın