‘Başbakanın durumu açıklanandan ağır’

İngiltere’de yayımlanan The Guardian gazetesi, yeni tip koronavirüs nedeniyle hastaneye kaldırılan İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın durumunun kamuoyuna açıklanandan daha ağır olduğunu öne sürdü. İngiliz hükümetiyse, başbakanın ‘ısrarcı semptomlar’ nedeniyle rutin testler için hastaneye gittiğini savundu. Johnson’a akciğer, kalp, karaciğer ve böbrek testleri yapılacağı belirtiliyor.

Virüs nedeniyle dün gece hastaneye kaldırılan İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın durumu dünya çapında merak konusu oldu. İngiliz hükümetinden bu sabah yapılan açıklamada Johnson’ın hükümeti yönetmeye devam ettiği vurgulansa da, The Guardian gazetesi başbakanın kamuoyuyla paylaşılandan daha kötü olduğunu öne sürdü.

The Guardian’ın haberinde, “Kaynaklarımız Johnson’ın, kendisinin ya da yetkililerinin itiraf etmeye hazır olduğundan daha ciddi derecede hasta olduğunu ve doktorlarının solunumundan endişe duyduğunu söylemişti” ifadeleri kullanıldı. Rus devlet ajansı RIA Novosti ise ‘İngiliz sağlık sistemine yakın kaynaklara’ dayandırdığı haberinde, Johnson’ın hastaneye acilen kaldırıldığını ve solunum cihazına bağlandığını öne sürdü.
Ancak Johnson’ın ofisi, 55 yaşındaki Başbakan’ın durumunun kötüleştiği iddialarını reddediyor; ateşinin düşmemesi nedeniyle önlem olarak hastaneye yatırıldığını vurguluyor.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Diyanet’ten 6 yaşında çocuğa nikâh kıyılması hakkında açıklama

Gazeteistasyon / Diyanet’ten Hiranur Vakfı’ndaki çocuk istismarı hakkında açıklama geldi”İslam’a göre bireylerin rüşt yaşına gelmeden …

Bir cevap yazın