İçişleri Bakanlığı: 616 kişi tespit edildi, 229’u yakalandı

İçişleri Bakanlığı resmi internet sitesinden yapılan açıklamada koronavirüs salgını ile ilgili ‘provokatif paylaşım yaptıkları’ iddiasıyla 3.576 adet sosyal medya hesabının incelendiği, yapılan incelemelerde 616 şahsın tespit edildiği ve bunlardan 229’unun yakalandığı belirtildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamamda Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlıklarının internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetlerini yürütmeye devam ettiği, konunun halktan saklandığı yönünde, gerçek dışı görüntü ve ses dosyaları da kullanılmak suretiyle sosyal medya üzerinden toplumu korku, panik ve endişeye sevk etme, yetkili/sorumlu kuruluşları ve kişileri kamuoyu nezdinde hedef gösterme amaçlı provokatif paylaşımlar yapıldığının tespit edildiği ifade edildi.

Bu kapsamda yapılan incelemelerde 21 gün içerisinde 3 bin 576 sosyal medya hesabının incelendiği, bunlardan 616 şüpheli şahsın tespit edildiği, 229’unun yakalandığı, kalan diğerleri ile ilgili ise adli sürecin devam ettiği kaydedildi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Diyanet’ten 6 yaşında çocuğa nikâh kıyılması hakkında açıklama

Gazeteistasyon / Diyanet’ten Hiranur Vakfı’ndaki çocuk istismarı hakkında açıklama geldi”İslam’a göre bireylerin rüşt yaşına gelmeden …

Bir cevap yazın