ABD’den asla yardım istemedik, istemeyiz…

İran Dışişleri Sözcüsü Abbas Musevi, ABD makamlarından gelen hiçbir açıklamaya güvenmediklerini belitterek, ”Hiçbir zaman ABD’den tıbbi yardım istemedik ve istemeyiz” dedi.

İran Dışişleri Sözcüsü Abbas Musevi, video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiği basın toplantısında,virüs ile mücadele eden tüm ülkelerle birlikte olduklarını, kimsenin acısından mutluluk duymadıklarını söyledi. Musevi,”Her ne kadar, bazı ülkeler bu konuyu siyasileştirerek bundan yararlanmaya çalışmış olsalar da, İran milleti bunu yapmayacak” dedi.

İran’ın korona virüs ile mücadelede aldığı tıbbi yardımlara işaret eden Abbas Musevi, ”30 ülke, sivil toplum kuruluşu ve yabancı ülkelerde yaşayan İranlılar, büyükelçilikler üzerinden korona virüs ile mücadele için bizlere yardımlarını gönderdiler. Hepsine teşekkür ediyoruz” ifadesini kullandı.

Korona virüs ile birlikte, ülkeler arasında küresel bir birlikteliğin oluştuğun dikkat çeken İran Dışişleri Sözcüsü Musevi, İran’a yönelik yaptırımların kaldırılması için başlatılan kampanyalara işaret ederek, ”Bu kampanyaları düzenleyenlere de ayrıca teşekkür ederiz” dedi.

ABD makamlarının söz ve davranışlarında büyük çelişkiler olduğunu savunan Musevi, kendileri için önemli olan şeyin yaptırımların kaldırılması olduğunu belirterek, ”Israrla yaptırımların hukuksuz ve zalimce olduğunu tüm dünyaya duyurarak, yaptırımları sona erdirin çağrısı yaptık. Yaptırımları durdurmuyorsanız, en azından yardımların ülkeye gönderilmesine engel olmayın. Tüm ülkelerden ABD’yi dinlememelerini ve ona uymamalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.

İran’ın hiçbir zaman ABD’den yardım istemediğini ve istemeyeceğini vurgulayan Musevi, “ABD’li yetkililerden gelen hiçbir açıklamaya güvenmiyoruz. O nedenle hiçbir zaman onlardan yardım istemeyiz” dedi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Akşener: Biz de aday getirebiliriz, CHP’li de olabilir, kazanmak önemli

Gazeteistasyon / İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı canlı yayında Millet İttifakı ve 6’lı …

Bir cevap yazın