12 hakim ve cumhuriyet savcısının testleri pozitif çıktı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 12 hakim ve cumhuriyet savcısı ile 55 personelde yapılan koronavirüs testlerinin pozitif çıktığını açıkladı. Gül, koronavirüse yakalananların sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yeni tip koronavirüsle bağlantılı olarak cumhuriyet başsavcılıklarınca 66 ilde 750 kişi hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı. Gül ayrıca, “12 hakim ve cumhuriyet savcısı ile 55 personelde yapılan testleri pozitif çıktı” açıklamasında bulundu.

Bakan Abdulhamit Gül yaptığı yazılı açıklamasında, “Cumhuriyet Başsavcılıklarınca sosyal medyada manipülatif haber ve paylaşımlarla ilgili 568 kişi, 65 yaş üstü vatandaşlarımıza rencide edici davranışlarla ilgili olarak 8 kişi, karantina tedbirine aykırı davranma eylemleri ile ilgili 85 kişi, stokçuluk, karaborsa, kaçak tıbbi malzeme satmak suçundan da 89 kişi hakkında başlatılan soruşturmalar devam ediyor” ifadelerini kullandı.

“12 hakim ve cumhuriyet savcısı ile 55 personelde yapılan Covid-19 testleri pozitif çıktı” diyen Gül, “Bu kişilerin sağlık durumları iyi, bir kısmı hastanelerde bir kısmı da evlerinde tedavilerine devam etmektedir” dedi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Saray, Kraliçe 2. Elizabeth’in mezarından ilk fotoğrafı paylaştı

Gazeteistasyon / Buckingham Sarayı, 19 Eylül’de yapılan cenaze töreniyle Windsor Kalesi’ndeki St George Şapeli’ne defnedilen …

Bir cevap yazın