HDP’den “Kardeş Aile Kampanyası”

HDP video konferans yoluyla Merkez Yürütme Kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı sonrası HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin sosyal medya hesapları aracılığıyla yaptığı açıklamada, koronavirüse karşı toplumsal dayanışma ağlarının örülmesi için “Kardeş Aile Kampanyası” başlatıldığını duyurdu.

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Buldan, HDP olarak yeni bir dayanışma kampanyası örgütlediklerini belirterek, şunları söyledi:

-İhtiyaç sahibi olan her insana, ihtiyaç sahibi olan her kesime mutlaka ulaşmanın yol ve yöntemlerini arayıp bulmak ve bu insanlara bir şekilde ulaşmak bizlerin gündeminde olan bir meseledir.

-Bu kapsamda Kardeş Aile Kampanyası’nı bugün itibariyle başlatmış oluyoruz.

-Bu bir dayanışma ve birlikte olma kampanyasıdır. Buradan kampanyamızın sloganı olan ‘Bizler Paylaşıyoruz Bizler Dayanışıyoruz’ sloganını tüm Türkiye’ye iletmek istiyorum.

Buldan, binanızda, sokağınızda, mahallenizde olan insanlarla dayanışma içinde olarak,ihtiyaç sahibi yurttaşlarla paylaşım içinde olunması çağrısı yaptı.

Bu süreçte başlatılan kampanyanın önemli olduğunu vurgulayan Buldan, konuşmasını şöyle sürdürdü.

-Bu dayanışma, bizleri ayakta tutacak olan bir dayanışmadır.

-Bu dayanışma bizlerin gelecekte birbirine olan güvenini, birbirine olan umudunu, birbirine olan bağlılığını bir kez daha pekiştirecek olan bir kampanyadır.

-Evet, Bizler Paylaşıyoruz Bizler Dayanışıyoruz. Hem milletvekili grubumuz, hem MYK üyelerimiz hem de il ve ilçe örgütlerimiz halkımıza ulaşarak bu kampanyayı çok hızlı bir şekilde büyütecek.

HDP Eş Genel Başkanı Buldan, iktidarın HDP’nin her türlü kampanyasını engellemeye çalıştığını, ancak HDP’nin her zaman halkın yanında olacağını belirterek konuşmasını şöyle dedi:

-Hükümet, HDP’nin her türlü kampanyasını engelleyerek bunun önüne geçmek istemektedir.

-Bizler, belediyelerimiz aracılığıyla yapacağımız örgütlenme kampanyasını, dayanışma kampanyasını bugün itibariyle gerçekleştiremiyoruz.

-Çünkü hükümetin önümüze koymuş olduğu bir engel var, bir yasaklama var. Ancak bizler sizlere ulaşabilmenin yol ve yöntemlerini arıyoruz ve buluyoruz.

-Bu yöntemlerle sizlere mutlaka ulaşacağımızı buradan bir kez daha ifade ediyoruz.

-Yalnız değilsiniz, umutsuz da olmayın. Yalnız değilsiniz HDP sizin yanınızda. Genciyle, kadınıyla, yaşlısıyla il ve ilçe örgütleriyle, milletvekilleriyle, MYK’sıyla ve farklı kurullarıyla halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz.

-Bu dayanışmayı büyüteceğimizin, bu dayanışma ile birlikte bu zor günleri aşabileceğimizin inancını yürekten paylaşıyorum.

-Evet bugünler de geçecek. Bu günler mutlaka ama mutlaka geçecek. Bizler sağlıklı günlere, sağlıklı yarınlara bu dayanışma duygularımızla birlikte gireceğiz.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Yenilik Partisi Genel Başkanı Yılmaz bıçaklandı

Gazeteistasyon / Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz ofisinde bıçaklı saldırıya uğradı. 3 yerinden bıçaklanan …

Bir cevap yazın