Ayine katılanlara uyarı: 3 Papaz da virüs çıktı…

Rusya’da 3 kilise papazında korona virüs tespit edildi.

Kilisede ayine katılanların izole edilmesi gerektiği açıklandı.

Rusya’da geçtiğimiz 29 Mart’ta yapılan ayinlere çok sayıda Hristiyan Rus katıldı. Moskova Patriği tarafından söz konusu tarihte yapılan korona virüse karşı dua etme ayinine katılan papazlara korona virüs testi yapıldı.

Yapılan testlerin sonucunda 3 papazın korona virüs testi pozitif çıktı. Bunun üzerine söz konusu papazların görev yaptığı kiliselerdeki ayinlere katılan herkes için duyurular yapıldı.

Ayine katılanların tespit edilmesinin zor olacağı vurgulanırken, kilisede bulunan kişilerin kendilerini eve kapatmaları gerektiği belirtildi.

Ayrıca ayine katılanların daha sonra temas ettiği kişileri bilgilendirmesi istenirken, herkesin kendisini karantinaya alması gerektiği ifade edildi.

Moskova Patriği ise, korona virüs testleri pozitif çıkan papazların isimlerinin Nikolai Ryzhkov, Victor Volkov ve George Dekhtyarev olduğunu duyurdu.

Korona virüs testleri pozitif çıkan 3 papazın hastanede karantina altına alındığı duyurulurken, birçok bölgede görev yapan papazların da testlerine devam edileceği açıklandı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Diyarbakır Tabip Odası, Fincancı için nöbet eylemi başlattı

Gazeteistasyon- Diyarbakır Tabip Odası, TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın hedef gösterilmesi ve tutuklanmasına tepki olarak …

Bir cevap yazın