Aşk olsun Helin sana…

Demokratik Alevi Dernekleri Kadın Meclisi, yaşamını yitiren Grup Yorum üyesi Helin Bölek!i yazılı açıklamayla andı. Açıklamada “Bir tohum misali birler bin, binlerde milyonlar oldu. Kainata yayıldı türkülerimiz hakikat mücadelemize çerağ oldu” denildi.

‘Türkülerimiz umudumuz halaylarımız direniş çerağımızdır’ başlığıyla yapılan açıklamada,şu görüşlere yer veridi:

-Kültür merkezleri tamamen keyfi hukuksuz bir şekilde kapatıldığı için, türküleri ve konserlerini yasaklayan vicdandan yoksun Nehak ve nemrudi zihniyetin, insan hayatını yok sayan tavrı dünyaya ibretlik bir tutumdur.

-Aynı zamanda Hélin Bölek’in vebali, kendinden olmayan her kesimi yok sayan, ötekileştiren, kutuplaştıran, terörist ilan eden, karşıtlık politikası üzerinden politika yürüten iktidarındır.

-Ölüm orucuna devam eden Grup Yorum üyesi İbrahim Göçek, halen adil yargılanmadığı için ölüm orucundaki Mustafa Koçak ve Türkiye‘de zindanlarda açlık grevini devam eden Çağdaş hukukçular Derneği avukatlarının taleplerini ve yeni ölümler olmadan derhal karşılanmalıdır.

-Grup Yorum türküleri dilden dile, gönülden gönüle, bir umuttur.Malasef bu ülkede türkü söyleyenler yakıldı, zulme uğradı zindanlara konuldu. Ama ne yakan boş durdu, nede türküleri söyleyenler sustu.

-Bir tohum misali birler bin, binlerde milyonlar oldu. Kainata yayıldı türkülerimiz hakikat mücadelemize çerağ oldu. Çerağ olup hakikatı aydınlatan cümle cana aşk olsun. Aşk olsun Helin sana aşk olsun.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Diyarbakır İl Sağlık Müdüründen başsağlığı mesajı

Mehmet Ayaz Gazeteistasyon / Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, Konya’da görevi başında ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir