İkizlere Korona, Kovid ismi verildi…

Korona virüsü nedeniyle sokağa çıkma yasağının uygulandığı Hindistan’da bir çift, yeni doğan ikiz bebeklerine “Korona” ve “Kovid” isimlerini verdi.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından pandemi (küresel salgın) olarak ilan edilen, ölümcül korona virüsü nedeniyle ülkelerde tedirginlik artarken, Hindistan’ın Chhattisgarh eyaleti Raipur kentinde bir çift, yeni doğan ikiz bebeklerine ilginç bir isim koydu.

Korona virüsü ve Covid-19 kelimelerinin bazı ülkelerde kullanımı bile yasaklanırken Hindistan’da bir çift ikiz bebeklerine Korona ve Kovid isimlerini verdi. Geçtiğimiz 27 Mart’ta doğum yapan, 27 yaşındaki anne Preeti Verma, “27 Mart’ın erken saatlerinde ikizlerle, bir erkekle ve bir kızla kutsanmıştım. Şimdilik onlara Kovid (erkek) ve Korona (kız) adını verdik” dedi.

Verma doğumun zorlu geçtiğini belirterek,”Doğum, çeşitli zorluklarla karşılaştıktan sonra gerçekleşti ve bu nedenle eşimle bu günü unutulmaz kılmak istedik” dedi

Anne Verma, Hindistan’da geçtiğimiz 24 Mart’ta sokağa çıkma yasağı uyguladığı için hastaneye gitmesine izin verilmediğini, daha sonra eşinin ambulans bularak kendisini hastaneye götürdüğünü söyledi. Ambulansın polis tarafından birkaç kez durdurulduğunu da belirten Verma, durumun anlaşıldıktan sonra hastaneye gidebildiklerini belitti. Bebekleri için seçtikleri isimlere yönelik de konuşan anne Verma, “Aslında virüs tehlikeli ve hayatı tehdit ediyor, ama bu salgın insanların sağlık önlemlerine, hijyene ve diğer iyi işlere odaklanmasını sağladı. Bu nedenle bu isimleri düşündük. Hastane personeli de bebekleri Korona ve Kovid olarak adlandırmaya başladığında sonunda salgının adını vermeye karar verdik” diye konuştu.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Bakan Çavuşoğlu: Tel Aviv’e büyükelçi atama kararı aldık

Gazeteistasyon / Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Kırgızistan Dışişleri Bakanı Ceenbek Kulubayev ile düzenlediği basın ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir