IMF: Savaşla kıyasladı…

IMF imzasıyla paylaşılan bir blog yazısında, “Koronavirüs salgını bir savaşı andırıyor, aslında çoğu yönden de öyle” ifadeleri yer aldı.

Yazıda, “İnsanlar ölüyor. Sağlık profesyonelleri cephede.Temel servislerdekiler mücadelede destek olabilmek için mesai yapıyor. Bir de gizli askerler var; Evlerine hapsolmuş bir şekilde üretime tam destek veremeden evlerinden virüse karşı mücadele verenler” görüşüne dikkat çekildi.

IMF, savaş şartlarında silahlara yapılan aşırı harcamanın ekonomiyi ayakta tuttuğuna vurgu yapılarak, “Bu krizde durum biraz daha karmaşık” değerlendirmesinde bulundu. IMF, savaşlarda da bu şartlarda da asıl yükün kamu sektörüne bindiği” ifade edildi.

IMF, bu pandeminin iki safhası olacağını yazdı:

-Savaş: İnsanlar evlerinde oturacak ve ekonomik faaliyetler büyük ölçüde duraklayacak. IMF bu sürecin 3 ila 6 ay süreceğini öngörüyor

-Savaş sonrası süreç: Koronavirüs herhangi bir şekilde kontrol altına alındıktan sonra ekonomi normal işleyişine geri dönecek.

Yazıda, “İyileşme sürecinin ne kadar süreceği salgın süresinde hükûmetler tarafından uygulanacak politikalara bağlı” denildi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Yenilik Partisi Genel Başkanı Yılmaz bıçaklandı

Gazeteistasyon / Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz ofisinde bıçaklı saldırıya uğradı. 3 yerinden bıçaklanan …

Bir cevap yazın