İlk korona virüs cinayeti

Korona virüse ilişkin kayıtlara geçen ilk cinayet İtalya’da gerçekleşti. İtalyan bir hemşir, doktor olan kız arkadaşını boğarak öldürdü. Gözaltına alınan ve suçunu itiraf eden hemşir “Bana korona virüsü bulaştırdı” dedi.

Korona virüs salgınının en sert etkilediği ülkelerin başında gelen İtalya’da hastalık yüzünden ilk cinayet işlendi. İtalya’da yaşayan Antonio De Pace isimli erkek hemşir, hastanede korona virüs ile mücadele eden kız arkadaşı doktor Lorena Quaranta’yı öldürdü.
Yerel basında yer alan haberlerde 28 yaşındaki De Pace’nin kız arkadaşını “kendisine korona virüs bulaştırdığı” gerekçesiyle öldürdüğü belirtildi. Polisi arayan De Pace’nin suçunu itiraf ettiği aktarıldı.
Genç doktorun boğazının sıkılarak öldürüldüğü açıklandı.
27 yaşındaki Quaranta’nın cansız bedenini evde bulan polis, De Pace’nin de bileğinde kesikler olduğu ve intihar etmeye çalıştığını duyurdu. Sorguya alınan De Pace, “Onu öldürdüm çünkü bana korona virüs bulaştırdı” dedi.
De Pace’nin korona virüsü testi negatif çıkarken cinayetle ilgili soruşturma başlatıldı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Diyanet’ten 6 yaşında çocuğa nikâh kıyılması hakkında açıklama

Gazeteistasyon / Diyanet’ten Hiranur Vakfı’ndaki çocuk istismarı hakkında açıklama geldi”İslam’a göre bireylerin rüşt yaşına gelmeden …

Bir cevap yazın