Koronavirüs afişlerine engelleme

HDP’nin koronavirüse dair hazırlanan bilgilendirme afişlerinin asılması valilik tarafından “salgın tedbirleri” gerekçesiyle engellendi.
Mezopotamya ajansta yer alan habere göre, Osmaniye Valiliği, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Osmaniye İl Örgütü’nün koronavirüse dair bilgi içerikli afişlerin asılması ve broşürlerin dağıtılmasını engelledi. HDP’lilere gönderilen tebligatta, her türlü eylem ve etkinliğin bir ay boyunca yasaklandığı belirtildi. HDP’lilerin koronavirüse ait genel merkezlerinin hazırladığı bilgilendirici afiş ve broşürlerin asılıp, dağıtılmasının da yasak olduğunun aktarıldığı yazıda, “Valiliğin yasaklama kararı kapsamında koronavirüs salgını hakkında yapmak istediğiniz afiş dağıtımına salgının yayılmasının engellemesi için alınan tedbirler doğrultusunda izin verilmedi.”
Verilen yasaklama kararının keyfi olduğunu belirten HDP Osmaniye İl Örgütü, halkı koronavirüsü salgını hakkında bilgilendirmeye devam edeceklerini ifade etti.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

İlhak sonrası Rusya’ya ABD’den yaptırım kararı

Gazeteistasyon / ABD yönetimi, Rusya’nın Ukrayna’nın bazı bölgelerindeki “ilhak” kararını kınayarak Rus Merkez Bankası Başkanı …

Bir cevap yazın