Yeni Zellanda’da, virüsten ilk ölüm…

Yeni Zelanda’da korona virüsü nedeniyle 70 yaşlarındaki bir hastanın hayatını kaybetmesiyle ülkede de, ilk can kaybı yaşandı.

Çin’de ortaya çıkan ve hızla dünyaya yayılan ölümcül korona virüsü nedeniyle Yeni Zelanda’da ilk can kaybı yaşandı. Hayatını kaybeden hastanın yoğun bakımda tedavi gören 70 yaşlarındaki bir kadın olduğu açıklandı.

Ülke genelinde toplam vaka sayısı ise 514 olarak açıklandı.Korona virüsü nedeniyle ülke genelinde olağanüstü hal ilan edilen Yeni Zelanda’da Başbakanı Jacinda Ardern, yaşanan can kaybı nedeniyle üzüntüsünü dile getirdi. Ülke genelinde korona virüsüyle mücadelenin 3. seviyeye çıktığını hatırlatan Ardern, “Bugün çok üzücü bir gün. Alarm seviyemizi 3’e yükselttik ve 48 saat içinde 4’üncü seviyeye geçeceğiz” dedi.

Halka seslenen Ardern, “Bu virüsün yayılmasını durdurmak için neden bu kadar güçlü önlemler aldığımızı şimdi daha iyi anlayabilirsiniz. Kişilerle temasa geçmeden en basit görevlerde rol oynayabilirsiniz. Evde kalın. Zinciri kırın ve hayat kurtarın” ifadelerini kullandı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

İmamoğlu: Asla olmaz diyebileceğimiz çok şeyi yaptılar. Erdoğan seçilirse görevden alınabilirim

Gazeteistasyon- İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir kez daha seçilirse görevden alınabileceğini ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir