“New York ve New Jersey karantinaya alınabilir”

ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüs salgınına yönelik önlemler kapsamında New York, New Jersey ve Connecticut eyaletlerini zorunlu karantina altına alabileceklerini söyledi.

3 eyaleti Koronavirüs salgını nedeniyle karantina altına alma planı olduğunu Twitter hesabından açıklayan ABD Başkanı, gazetecilere,

“Bazı şeyleri değerlendiriyoruz. İnsanlar New York’un karantina altına alınmasını istiyor, çünkü orası sıcak bir nokta. Bunu yapmak zorunda kalmayabiliriz, ama bugün belli bir vakitte, iki haftalığına, kısa vadeli olarak bir karantina başlatabiliriz. Muhtemelen New Jersey’de ve Connecticut’ın bazı yerlerinde de” dedi.

Bununla birlikte New York’a Ulusal Muhafız birliklerinin konuşlandırılması ihtimaline ilişkin bir soruya da Trump, böyle bir adıma gerek olmadığını, ancak New York eyaleti Valisi Andrew Cuomo ile görüştükten sonra daha detaylı adımlar atılabileceğini vuguladı.

Şu ana kadar salgının en fazla hissedildiği, 600’e yakın can kaybının yaşandığı New York’un Valisi Andrew Cuomo ise, Trump’ın bu sözlerine yonelik, “Bunun ne anlama geldiğini bile bilmiyorum” yanıtı vermekle yetindi.

Koronavirüs salgınıyla mücadele çalışmalarında dikkatleri üzerine çeken Cuomo, cumartesi sabah saatlerinde Başkan Trump’la görüştüğünü, ancak karantinayla ilgili bir diyalogun söz konusu olmadığını söyledi.

Cuomo, ayıca New York’ta 28 Nisan’da yapılması planlanan 2020 ABD başkanlık ön seçimlerini Koronavirüs salgını nedeniyle haziran ayına ertemele kararı aldığını da duyurdu.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Yenilik Partisi Genel Başkanı Yılmaz bıçaklandı

Gazeteistasyon / Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz ofisinde bıçaklı saldırıya uğradı. 3 yerinden bıçaklanan …

Bir cevap yazın