Virüs gölgesinde VİP cuma namazı…

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın, seçilmiş bir azınlıkla Beştepe Millet Camisi’nde Cuma namazı kıldırması tepkilere neden oldu.

Siyah takım elbiseli, ayrışık virüs düzeniyle kılınan Cuma Namazı, Diyanet TV’den de yayınlandı.

Sosyal medya üzerinden yapılan eleştirilere Diyanet İşleri Başkanı sessiz kalırken, AKP eski Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, tepkisini sosyal medya üzerinden verdi.

“Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kınıyorum diyen Metiner, şunları söyledi:

-Bu karara başta Diyanet İşleri Başkanı olmak üzere, Diyanet’in seçkinlerinin uymaması neyin nesidir? Hangi akla hizmettir?

-Cuma namazının Beştepe’de yapılıyor olmasının asla kabul edilemez.

-Evet, yazıklar olsun diyorum. Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kınıyorum. Kendileri sağlık gerekçesiyle Cuma ve vakit namazlarını yasakladılar. Dinimizin emriydi, doğru bir karardı. Hepimiz harfiyen uyduk, uyuyoruz.

-Peki, bu karara başta Diyanet İşleri Başkanı olmak üzere, Diyanet’in seçkinlerinin uymaması neyin nesidir? Hangi akla hizmettir? Bugün paylaşılan VIP Cuma görüntüleri hiçbir şekilde kabul edilemez.

-Millete yasak olan, Diyanet seçkinlerine yasak değilse bu asla kabul edilebilir bir durum değildir. Cuma namazının Beştepe’de yapılıyor olması asla kabul edilemez.

-Sanki Cumhurbaşkanı’mız ordaymış, o istiyormuş diye böyle bir Cuma namazı kılındığı algısı oluşturmak Sayın Cumhurbaşkanı’mızın şahsında, milletin gönlünde taht kurmuş, siyasetine de yönelik bir suikast girişimi değil de nedir?

-Son derece üzgünüm. Diyanet’i şiddetle kınıyorum.

-Sağlık gerekçesiyle Cuma namazı yasak mı? Yasak… Günlük namazlar için dahi camilerimiz kapalı mı? Kapalı… Bilmeyen de sanır ki Cumhurbaşkanı için açılmış cami.

-Ne alınan karar ihlal edilmeliydi ne de bu nahoş “VIP” görüntü canlı yayınla aktarılmalıydı. Çok yazık, çok…

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

İstanbul’da ormanlara giriş yasağı

Gazeteistasyon / İstanbul’da Valilik hava sıcaklıklarının yükselmesiyle birlikte artan yangın riski sebebiyle ormanlık alanlara giriş ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir