“Kanala değil, sağlığa yatırım”

Rize dışında yaşayan, demokrasi ve Cumhuriyet ilkeleri paydasında bir araya gelen İstanbul Rize Masası, Koronavirüs salgını yayılırken ‘Kanal İstanbul’ ihalesi yapılmasını eleştirdi.

Grubun açıklamasında, “Koronavirüs kâbusuna karşı birçok ülke sağlık alanında yatırımlar yapıp, ekonomilerini rahatlatmak için destekler açıklarken, ülkemizde gündemin ‘Kanal İstanbul’ ihalesi olması ise anlaşılabilir değildir.

Ülkemizin bugün kanala değil, sağlığa ve sağlık alanında yapılacak yatırımlara ihtiyacı var.

Bugün, ortak düşmanımız olan bu virüse karşı birlikte mücadele etme zamanıdır, bugün kanalı tartışmanın zamanı değildir” görüşü dile getirildi.

İstanbul Rize Masası, 2019 yılının Mayıs ayında Ekrem İmamoğlu’na destek amacıyla CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, eski ÖDP Genel Başkanı ve CHP Beyoğlu Belediye Başkan adayı Alper Taş ve eski CHP Kadıköy İlçe Başkanı Necati Ekşi tarafından kuruldu, demokrasi paydasında bir araya gelen Rizelileri buluşturdu.

Seçim sonrasında CHP Rize İl Başkanlığı’nın bir çalışması olarak yeniden yapılandırıldı.

Başkanlık İzmir ve Ankara’da da masa kuracak. Bu masaların amacı, “Rize dışında yaşayan demokrat ve Cumhuriyet ilkelerine bağlı Rizelilerin bir araya gelmesini sağlamak ve masa üyelerinin hem kendi yaşadıkları illerde hem de Rize’de yapılacak çalışmalarda desteklerini, katkılarını sağlamak olarak açıklandı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Akşener: Biz de aday getirebiliriz, CHP’li de olabilir, kazanmak önemli

Gazeteistasyon / İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı canlı yayında Millet İttifakı ve 6’lı …

Bir cevap yazın