“Biyolojik bomba etkisi yaptı”

Lombardiya bölgesinde bulunan Bergamo şehrinin Belediye Başkanı Giorgio Gori, İtalya’da
koronavirüsünün yayılmasıyla ilgili ilginç bir iddia ortaya attı.
Gori, Şampiyonlar Ligi futbol maçının etkisine dikkat çekerek, bu maçın biyolojik bomba etkisi yaptığını, virüsün başlangıcının da bu olduğunu savundu.

İtalya’nın Lombardiya bölgesinde bulunan Bergoma şehri salgından en çok etkilenen kentlerin başında geliyor. Belediye Başkanı Giorgio Gori, yaptığı açıklamada, Bergamo’da görülen korona virüs vakalarının çok yüksek olmasının nedeni olarak, 19 Şubat’ta Milano’da oynanan Atalanta ve Valencia takımları arasındaki Şampiyonlar Ligi maçı olabileceğini, çok sayıda bilim insanının kendi ile aynı fikirde olduğunu belirtti.

Gori, ülkede ilk korona virüs vakasının 23 Şubat’ta ortaya çıktığını anımsatarak, şunları söyledi:

-Maalesef o sıralarda yeni tip korona virüs aramızda dolaştığından haberimiz yoktu.

-Milano’ya giden 40 bin taraftar birbiriyle temas eti ve virüs yayıldı. Maç biyolojik bomba etkisi yaptı.

-Olayların kıvılcımını, bilinmeyen bir zatürre ile Alzano Lombardo Hastanesi’ne giden hasta yaktı. O hasta; doktorları, hemşireleri ve diğer hastaları enfekte etti ve salgının kaynağı oldu.

Atalanta takımının stadyumunun UEFA kriterlerine uymadığı gerekçesiyle karşılaşma Milano’daki San Siro Stadı’nda oynanmıştı.

Valencia kulübü tüm takımın, teknik heyetin ve görevlilerin testlerinin 3’te 1’inin pozitif çıktığını açıklarken, Bergamo ekibinde ise yedek kaleci Marco Sportiello’nun korona virüs testi pozitif çıkmıştı.

İtalya’da toplam korona virüs vakası 92 bin 472’ye, hayatını kaybedenler ise 10 bin 23’e ulaştı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Saray, Kraliçe 2. Elizabeth’in mezarından ilk fotoğrafı paylaştı

Gazeteistasyon / Buckingham Sarayı, 19 Eylül’de yapılan cenaze töreniyle Windsor Kalesi’ndeki St George Şapeli’ne defnedilen …

Bir cevap yazın