İstanbul’da 16 spor salonu hastane için hazır!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında 3 meydanın geçici karantina ile sahra hastane alanları olarak belirlendiğini ve 19 spor salonunun geçici hastane alanı için hazır olduğunu duyurdu.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye’yi etkisi altına alan yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında İstanbul Bilim Kurulu’nun oluşturulduğunu ve 3 meydanın geçici karantina ve sahra hastane alanları olarak belirlendiğini açıkladı.
”16 milyonun temel gıda ve hijyen malzemesi için online dağıtım ağı kurduk” diyen İmamoğlu, otellerle işbirliği yaparak sağlık çalışanlarına 2 bin kişilik konaklama imkanı sağlandığını ve İstanbul Yardımlaşma ve Koordinasyon Merkezi’nin kurulduğunu açıkladı.

3 meydan karantina ve sahra hastanesi olarak belirlendi

Yenikapı Miting Alanı, Beylikdüzü Gürpınar Su Ürünleri Hali ve Maltepe Miting Alanı’nı geçici karantina ve sahra hastane alanları olarak belirlediklerini söyleyen İBB Başkanı İmamoğlu, 19 kapalı spor salonunun da 1983 yatak kapasiteli geçici hastane alanı için hazır olduğunu duyurdu.
İmamoğlu, ayrıca Yenikapı’da 5 bin kiiye 3 öğün yemek hizmeti verebilecek mutfak ve personellerinin hazır hale getirildiğini belirterek, Gürpınar’da da 440 yatak kapasiteli geçici alanı hastaneye dönüştürecek alanın hazırlandığını, Maltepe’de ise 1300 yatak kapasiteli alan da ihtiyaç halinde hazır halde tutulduğunu sözlerine ekledi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

İstanbul’da ormanlara giriş yasağı

Gazeteistasyon / İstanbul’da Valilik hava sıcaklıklarının yükselmesiyle birlikte artan yangın riski sebebiyle ormanlık alanlara giriş ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir