Virüs günlerinde ihale…

Kanal İstanbul projesi kapsamında, Başakşehir’deki tarihi Odabaşı ve Arnavutköy’deki tarihi Dursunköy köprülerinin rekonstrüksiyon (yeniden yapım) projesi için, açılan ihale Kağıthane’deki Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi.

Tahmini bedeli 566 bin lira olarak açıklanan ihaleye 4 geçerli teklif sunuldu. İhaleye katılan firmalardan Mukarnas Mimarlık 500 bin lira, Hasan Fehmi Şahin 550 bin lira, Safir Jeoteknik 507 bin lira, Altıparmak Mimarlık ise 408 bin lira teklif etti. İhalenin sonucu önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Koronavirüs salgınının şiddetlenerek sürdüğü günlerde, Kanal İstanbul için ihale düzenlenmesi tepki yarattı. Yeditepe Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Veysel Ulusoy Twitter’da, “Kanal İstanbul ilk etap ihalesi yarın yapılacakmış! Sanırım aklımızı bu kadar yitirmedik! Toplum sağlık sorunları ve işsizliğin pençesindeyken, bu da ne demek oluyor!” diye tepki gösterdi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Yeneroğlu, Kapatılan şehir üniversitelerinin mağduriyeti sürüyor

Gazeteistasyon- DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Şehir Üniversitesi’nin kapatılmasının yıl dönümünde ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir