Öldürülen Keldani Şimuni Diril toprağa verildi

11 Ocak tarihinde Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Nehri köyünde eşi Hurmuz Diril ile birlikte kimliği belirsiz kişilerce kaçırılan ve 20 Mart günü köylerinin yakınındaki dere yatağında cesedi bulunan Keldani Şimuni Diril, İstanbul’da düzenlenen dini törenin ardından toprağa verildi.

Feriköy Latin Katolik Mezarlığında düzenlenen cenaze törenine Türkiye Keldani Cemaati Ruhani önderi Ramzi Garmo,  François Yakan, Peder Remzi Diril ve Türkiye Ermenileri Patrikhanesi Ruhani Meclis Başkanı Tatul Anuşyan ile birlikte sadece yakın aile bireyleri katıldı.
Koronavirüs tehdidi dolayısı ile alınan tedbirler çerçevesinde halka kapalı olarak gerçekleştirilen tören Keldani Cemaatinin resim sosyal medya hesabından canlı yayınlandı.

Kilise töreni esnasında kısa bir konuşma yapan Şimuni Diril’in oğlu Peder Remzi, yanında bulunan Ruhanilere, hizmetlerinden dolayı Istanbul Büyük Şehir Belediyesi yetkililerine, dünyayı tehdit eden salgın dolayısı ile törende bulunamayan tüm akrabalarına ve sevenlerine duaları ile destek oldukları için teşekkür etti. Bedensel olarak yokluğu ile acıyı tattıklarını ancak Hristiyanlar olarak sonsuz hayata inanıyoruz; ruhlarımızla bir gün ebedi hayatta Mesih ile birlikte gerçek mutluluğu tadacağımıza iman ediyoruz dedi. Mezarlık içindeki ayinden sonra cenaze, aile üyeleri tarafından taşınarak merhumenin ebedi istiratgahına götürüldü ve aile üyeleri tarafından annelerine son görev yerine getirildi.

Nehri köyünde kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırılan ve kendisinden bir daha haber alınamayan Şimuni Diril’in eşi Hurmuz Diril’i çalışmaları ise devam ediyor.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Gazeteistasyon / Partisinin Meclis grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın …

Bir cevap yazın