“Demokrasi askıya alınamaz…”

Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli, “Korona virüs karşısında demokrasi askıya alınamaz” dedi.

Avrupa Parlamentosu’nun (AP), Avrupa Birliği (AB) ülkeleri ile birlikte korona virüs salgınına karşı alınacak önlemler kapsamında, gerçekleştirilen oturum öncesinde konuşan AP Başkanı David Sassoli,
olağanüstü bir durum yaşandığını söyledi.

“Personel ve üyelerin sağlığını korumak için hızla değişen koşulları öngörmeye çalışarak, son haftalarda benzeri görülmemiş kararlar almak zorunda kaldık” diyen Sassolini, şunları söyledi:

“Elbette yavaşladık. Fakat durmadık, çünkü demokrasi böylesine dramatik bir krizin ortasında askıya alınamaz. Gerçekten de, bu zor zamanlarda vatandaşlarımızın hizmetinde olmak bizim görevimizdir. Yasama organı olarak, yardım etme imkanımız, imkanımız ve görevimiz var.”

Telekonferansla gerçekleştirilecek toplantının AP tarihinde bir ilk olduğunu anımsatan Sassolini, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bugün, eşi görülmemiş bu olağanüstü formatta uzaktan da olsa birlikteyiz. Bu parlamentonun, demokratik çalışmalarının devam edebileceğini garanti ederek, bu salgınla mücadeleye katkımızı yapmaya kararlıyız. İnsanlara hizmet etmenin, toplumlarımıza hizmet etmenin ve Avrupa’daki hastanelerimizin koğuşlarında kendilerini feda eden sağlık çalışanlarına hizmet vermenin tek yolu budur.”

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

HDP: ‘Stratejik akla ihtiyaç duyduk’

Gazeteistasyon / HDP Genel Başkan Yardımcısı Tayip Temel, aralarında Hasan Cemal, Mehmet Altan gibi isimlerin ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir