Virüs, referadum erteletti…

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, korona virüs nedeniyle 22 Nisan’da yapılması planlanan anayasa referandumunun erteleneceğini açıkladı.

Rusya Devlet Başkanı Putin, korona virüs vakalarının artması nedeniyle, ülkede salgınla mücadele durumunu değerlendirmek üzere Rus televizyonlarından ‘Ulusa Sesleniş’ konuşması yaptı.

Putin, Rusya’da 22 Nisan’da yapılması beklenen yeni anayasa referandum tarihinin yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Bir hafta boyunca ücretli izin uygulanacak ülkede, korona virüsü ile ilgili önlemlerin genişletildiğini vurgulayan Putin, önümüzdeki hafta boyunca çalışanlara ücretli izin uygulanacağını ifade etti.

Ücretli tatilin, korona virüsü ile mücadeleye katkı sağlayacağını belirten Putin, referandumun yeni tarihini de doktor ve uzmanların önerilerine göre düzenleneceğini belirtti.

Putin, bu süreçte sağlık kuruluşlarının, eczanelerin, marketlerin, finans kuruluşlarının ve taşımacılık sektörünün yanı sıra, kamu kurumlarında da çalışmaların devam edeceğini söyledi.

İş dünyası ile ilgili kararlarını açıklayan da Putin, kobi ve büyük işletmelere devlet tarafından KDV uygulanmayacağını söyledi.

Ayrıca, banka ve kredi ödemeleri gelirlerinin yüzde 30’undan fazla olan kişilerin ve şirketlerin kredi ödemelerini öteleyeceklerini duyuran Putin, çalışma hayatının salgından etkilenmesinin önüne geçileceğini kaydetti.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

TBMM’de kürtçe konuşmaya engel!

Gazeteistasyon / TBMM Genel Kurul’da söz alan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, …

Bir cevap yazın