Virüse özel hastane…

Rusya, ülkede artan korona virüs vakalarına karşı, büyük bir hastanenin temelini atarak, virüse yakalananları bu hastanede tedavi edecek.

Rusya’da hızla artan korona virüs vakalarına karşı harekete geçilerek, Moskova’da büyük bir hastane inşaatına başlandı. Virüs taşıyan kişilerin en çok tespit edildiği başkent Moskova’da başlatılan hastane inşaatı projesinde 2 bin işçi ve 500 ekipman çalışıyor.

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, hastane inşaatı ile ilgili basını bilgilendirerek 70 bin metrekare üzerine kurulacak olan hastanede aynı anda 500 kişinin tedavi edilebileceğini açıkladı.

Sobyanin, açıklamasında hastanenin prefabrike yapıda olacağını belirterek, gelecekte de olası farklı virüs ve bulaşıcı hastalıklara karşı bu hastanenin kullanılacağını, bu nedenle hastanenin son teknoloji teknik ekipmanlarla donatılacağını vurguladı.

Hastane inşaatı ile ilgili Moskova Belediyesi tarafından kamuoyuna teknik bilgiler aktarılırken, inşaatın ne zaman tamamlanacağı konusunda herhangi bir bilgi aktarılmadı. Rusya Korona Virüsü ile Mücadele Merkezi dün yaptığı açıklamada ülkede görülen vaka sayısını 438 olarak açıklarken bu vakaların yaklaşık 250’si Moskova’da kaydedilmişti.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

CHP’le belediyelerdeh ‘aç çocuk kalmasın’ seferberliği

Gazeteistasyon / CHP Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Atik, partisi tarafından açıklanan vizyon belgesinin ardından, partili …

Bir cevap yazın