Trudeau, isyan etti: Yeter artık!

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, korona virüsüne yönelik alınan tedbirlere uymayıp dışarı çıkan Kanadalılara, “Yeter artık, eve gidin ve orada kalın” diyerek tepki gösterdi.

Çin’de ortaya çıkan ve hızla dünyaya yayılan ölümcül korona virüsü nedeniyle, ülke liderleri vatandaşlarına zorunlu olmadıkça sokağa çıkmama çağrısında bulunuyor.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, yaptığı açıklamada, korona virüsüne yönelik alınan tedbirlere uymayıp, dışarı çıkan Kanadalılara tepki gösterdi. Başbakan Trudeau, tedbirlerin büyük bir çoğunluk tarafından gözardı edildiğini belirterek, “Yeter artık, eve gidin ve orada kalın” çağrısı yaptı.

“Her yerde kendilerinin yenilmez olduğunu düşünen insanların fotoğraflarını görüyoruz. Yenilmez değilsiniz” diyen Trudeau, “Yeter artık. Eve git ve evde kal. İnsanları riskler konusunda daha fazla eğiterek veya onları kurallara uymaya zorlayarak bu durumu kontrol altına alacağız” dedi.

Kanada’da korona virüsü nedeniyle ölü sayısı 23’e, vaka sayısı ise 2 bin 35’e yükseldi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

TBMM’de kürtçe konuşmaya engel!

Gazeteistasyon / TBMM Genel Kurul’da söz alan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, …

Bir cevap yazın