“Putin’den özel tulumla denetim”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova’da korona virüs tedavisi gören hastaların bulunduğu hastanede özel kıyafet ve maske kullandı.

Rusya’da korona virüs vakaları giderek artarken, virüsün en fazla tespit edildiği başkent Moskova’da çalışmalar devam ediyor.

Moskova Belediyesi’nin 65 yaş üstü ve kronik hastaların sokağa çıkışını yasaklamasıyla birlikte, önlemler had safhaya ulaşırken, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, söz konusu çalışmaları yerinde inceledi.

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin ve Korona virüsü ile Mücadele Merkezi yetkilileri ile toplantı gerçekleştiren Putin, toplantıda Moskova’da alınan önlemler ve hastaların durumları ile ilgili bilgi aldı.

Rusya’da 163 bin kişiye korona testi yapıldı. Moskova Belediye Başkanı Sobyanin, Moskova’da kliniklerde 3 bin civarında korona virüsü testi yapıldığını, hafta sonuna kadar 13 bin kişiye daha korona virüsü testi yapmayı hedeflediklerini belirtti. Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova ise, Rusya’daki genel durum hakkında Putin’i bilgi verdi.

Golikova, şu ana kadar ülke genelinde 163 bin kişiye korona virüsü testi yaptıklarını aktardı.

Putin hastaneye önlemler alınarak girdi. Toplantının ardından, Moskova’da korona virüsü taşıyan hastaların tedavi gördüğü bir hastaneye ziyaret gerçekleştiren Putin’e özel kıyafetler giydirildi.

Koruyucu tulum giyen Putin, hastaların durumları hakkında sağlık ekibinden de hastalara dair bilgiler aldı. Putin, “Virüsle mücadelede hastane personelinin nasıl çalıştığını gördüm. Herkes çok iyi koordine edilmiş ve saat gibi çalışıyorlar. Onlar ne yapılması gerektiğini çok iyi biliyor. Hastanede tüm ekipmanlar bulunuyor ve bu ekipmanlar kullanılıyor” dedi.

Hastane çalışanlarına hitaben bir konuşma yapan Putin, “Tedavisi tamamlanan insanlar için bambaşka bir yaşam başlıyor. Bu insanların tümü size teşekkür ediyor” dedi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Yenilik Partisi Genel Başkanı Yılmaz bıçaklandı

Gazeteistasyon / Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz ofisinde bıçaklı saldırıya uğradı. 3 yerinden bıçaklanan …

Bir cevap yazın