Sayın virüsle dertleştik!

Namı değer Corona virüsü; öbür dünya, yani ölüm korkusunu insanların iliklerine kadar yerleştirdin…

Size Sayın Virüs diyorum çünkü, dünyaya diz çöktürdün. Dünya liderlerini sallıyorsun. Senin istihbaratın daha iyidir, ona şüphem yok! Bir tüyo vereyim!

Senin başlattığın bu küresel kriz, eninde sonunda bitecek. Ardından, ciddi bir ekonomik kriz başlayacak. Senin parayla pulla işin olmaz!

Ama bu krizin faturası, ülkeleri yöneten liderlere kesilir! Seçimlerde büyük bölümü gider. Demedi deme…
Koltuklarını sallıyorsun… Küs olanlar, birbirlerin altını oyanlar, kanka olmuşlar…
Bir samiyet bir samimiyet, görsen demiyorum, zaten görüyorsun; ölüm ve koltuk korkusu işte…

Yolsul, zengin, kibirli, kibirsiz, “Param var, kesenin ağzını açarım, kendimi kurtarırım” diye düşünenlere ders niteliğinde göndermeler yaptığının farkındayım!

Sayın virüs, tek hamleyle dünyayı hizaya soktun. Sizinle ilgili sağda-solda “Proje, ABD’nin, İsrail’in oyunu” diyenler var. Şahsen ben inanmıyorum, bilmeni isterim…

Benden duymamış ol, sana kafa tutmaya çalışıyorlar. Bunlar da oyun çok. Görülmüyor olman, elle tutulamaman senin için büyük avantaj. Yoksa, bunlar seni parça parça ederler.

Kendilerine kafa tutanları yerle bir ediyorlar. Hemen bombalıyorlar, insanları açlığa mahkum ediyorlar. Korku salmak, suikastler, zehirleme, dünya tarihini okumuşsundur, anlatmama gerek yok.

İzliyorsun zaten; dünyanın dört bir yanı savaş alanına dönmüş. Ürettikleri her yeni silahı yoksul halkların üzerinde deniyorlar. İlan edilmemiş gayri resmi bir 3. Dünya savaşı var!

Sen henüz ortada yokken, Ortadoğu kan gölüydü… Sen ortaya çıkalı, bir sessizlik çöktü coğrafyanın üzerine, üzülelim mi, sevinelim mi bilemedim? İki ucu, b…değnek gibi

Sayın virüs, “Bombalar, silahlar bana sökmez, alayınız gelin” diye meydan okuyorsun ama, anlamamakta ısrar ediyorlar.

Bunlar hak-hukuk, adalet, eşit ve insanca yaşam değerlerini ayaklar altına aldılar. Sizin de yakın dostunuz olan doğayı tahrip ettiler. Daha çok kazanmak için yapıyorlar bunu.Aç gözlüler! Doğanın dengesini bozdular. İnsanları, yoksulluğun kader olduğuna inandırdılar.

Sayın virüs, en güzeli de ne biliyor musun? Ayrımcılık yapmıyorsun, herkese eşit mesafedesin. Bu tutumun takdire şayan.

ABD Başkanı Donald Trump, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Jennifer Lopez, Shakira, Brad Pitt, Rockefeller ve Rothschild aileleriyle aynı çuvalın içinde olmak güzel bir duygu…Ayrımız-gayrımız yok!

Tabi, “Yoksullarla, ezip kırdığım marabalarla aynı virüsü asla taşıyamam” diyeler var mıdır? Egoları yüksek olanlar, içten içe hayıflanıyorlardır belki…
Sayın virüs, sen istersen artık uzatma bu işi. Herkes dersini aldı. Bu işi tadında bırak. Verdiğin korku yeter…Herkes, psikopata bağlanmış…Dostun doğaya da selamlar…Onu çok kırdık, tahrip ettik. İnşallah bizi affeder.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Diyarbakır Tabip Odası, Fincancı için nöbet eylemi başlattı

Gazeteistasyon- Diyarbakır Tabip Odası, TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın hedef gösterilmesi ve tutuklanmasına tepki olarak …

Bir cevap yazın