O soruyu Demirel’e de sormuşlardı…

Koronavirüsle mücadele kapsamında dünya da olduğu gibi, Türkiye’de de, alınan önlemlere her gün bir yenisi ekleniyor.

Önlemler alınmalı mı? Kesinlikle alınmalı… Halk bu önlemlere riayet diyor mu? Gördüğüm kadarıyla herkes, elinden geleni yapmaya çalışıyor. Mütedeyyin medyanın bir kısmı, HDP eski Milletvekili Hasip Kaplan’ın, sosyal medya üzerinden gündeme getirdiği konuya takmış…

Kaplan, alınan önlemler arasında, “Merak ettim. İktidar kerhaneler ile ilgili bir karar aldı mı?” diye sormuş…Sen misin bunu soran! Kaplan’a yönelik, HDP’li diye başlayan yanıtlar…’iğrenç, ahlaksız’, ‘skandal’ paylaşım, kıyameti koparmışlar.

Kaplan’ın ‘iktidar’ diye başlayan paylaşımını eleştirebilirsiniz…Ama siyasi kimliğine, bir dönem mensubu olduğu partiyi ön plana çıkararak, hedef alınması, algıya kaçmış.

Genelevler kapatıldı mı kapatılmadı mı bilmiyorum… Ama, kahvehaneler, düğün salonları, taziye evleri, sinemalar, tiyatrolar, pavyonlar, barlar gibi, insanların yoğun olarak bulunduğu mekanlar kapatıldığına göre, genelevlerde kapatılmıştır.

Bir basın toplantısında bir gazeteci, hükümet yetkililerinden birine, “Kapatılan işletmeler arasında genelevler de (kerhaneler) var mı diye sorsa ne yapacaksınız?

Filan basın kuruluşunun filan muhabiri, filan yetkiliye, aynı soruyu sorsa ‘iğrenç, skandal, ahlaksız’ yanıtı mı vereceksiniz?

Süleyman Demirel, 1970’li yıllar Başbakanlık koltuğunda otururken, genelevlerin kaldırılması yönelik ciddi bir tartışma başlıyor. Hazır cevap Demirel’in verdiği yanıta bakın…”Kapatalım da millet bizi mi sevsin!” O dönem kimse Demirel’e, ‘iğrenç, skandal, ahlaksız’ demedi.

Hoşgörü bu olsa gerek…

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Akşener: Biz de aday getirebiliriz, CHP’li de olabilir, kazanmak önemli

Gazeteistasyon / İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı canlı yayında Millet İttifakı ve 6’lı …

Bir cevap yazın