“New York virüsün merkez üssü”

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, “New York, ABD’nin korona virüs merkez üssü” diyerek, ABD Başkanı Donal’d Trump’a “En büyük krizin ortasında federal hükümet nerede? Gereksiz yere çok sayıda insan ölecek” uyarısı yaptı.

New York Belediye Başkanı Bill De Blasio yaptığı açıklamada, New York’ta korona virüs (Covid-19) vaka sayısının 4 bini geçtiğini ve hayatını kaybedenlerin sayısının 26’ya yükselmesi ile New York’un ABD’de korona virüs salgınının merkez üssü haline geldiğini ifade etti.

New York Belediye Başkanı Blasio, hastanelere acil tıbbi malzeme gönderilmesi için ABD Başkanı Donald Trump’a yönelik çağrısını yenileyerek “Kentte bulunan her yedek bina ve bazı oteller hastaneye dönüştürülmeli” dedi.

Trump’a seslenerek, “Hızlı bir şekilde New York’a tıbbi malzeme gönderilmesi için kurumlar seferber edilmeli” diyen Belediye Balkanı Blasio, “Şehrimde şu anda birçoğu yaşlı insan var ve birçoğu da başka hastalıklardan muzdarip. Gerekli olan destek gelmezse ölüme terk edilecekler, bu insanları kaybedeceğiz” dedi.

“Otelleri ve Hell’s Kitchen’deki fuar merkezi olarak kullanılan Javits Center’ı hastaneye dönüştürmeyi düşünüyorum” diyen Blasio, New York’un daha fazla tıbbi malzemeye ihtiyaç duyduğunu aktardı.

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio,şunları söyledi:
“Ülkede gördüğümüz en büyük krizin ortasında federal hükümet nerede? Federal hükümet devreye girmedikçe daha fazla gereksiz yere çok sayıda insanlar ölecek ve şehrimdeki insanlara karşı dürüst olmalıyım. Dün gece itibari ile New York’ta 4 binin üstünde vaka sayısı olduğu doğrulandı, 26 kişi korona salgını nedeniyle hayatını kaybetti.”

Blasio ayrıca, “Temel gıda ve tıbbi malzemeleri almak için federal hükümete çağrıda bulundum ve tekrar itiraz ettim, olumlu bir yanıt alamadım” dedi.

Blasio, “Başkan Donald Trump’a, bu ülkede bizi kurtarabilecek tek güç olan ABD ordusunu harekete geçirmeye çağırdım. Çünkü hızlı, etkili bir şekilde hareket edilirse çok hayatı kurtarırız” dedi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Yenilik Partisi Genel Başkanı Yılmaz bıçaklandı

Gazeteistasyon / Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz ofisinde bıçaklı saldırıya uğradı. 3 yerinden bıçaklanan …

Bir cevap yazın