CHP’li Aydoğan: ‘Sosyal medyada linç kampanyası başlatıldı’

Pınar Fidan’ın sosyal medyada beş milyon tıklanmayla rekora giden videosuyla ilgili,CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan, yazarımız Cevat Korkmaz’a açıklamada bulundu. Aydoğan, fake hesaplara karşı vatandaşları duyarlı olmaya çağırdı. Olayı duyduğu andan itibaren takip ettiğini vurgulayan Aydoğan, ”Bar sahibini aradım. Duyarlı ve demokrat insanlar. Onlar da artan tepkilere şaşırmışlar. Sosyal medyada açık bir linç kampanyası başlatıldı. Videonun tamamını izledim. Önü, arkası kırpılmış. Pınar Fidan, hassas konuyu ironik bir mizah gösterisine dönüştürmüş. Sınırlarını zorlamış. Bana göre de yeri ve zamanı değildi” dedi.
Konunun provokasyona açık malzemeye dönüşmemesi ve kontrolsüz artan öfkenin dizginlenmesi için, aydınlara görev düştüğünü hatırlatan Aydoğan, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Genç kız da pişmanlıkla özür dilemiş ve yaptığı yanlışın farkına varmış. Gösterinin yapıldığı mekanın sahibi, tehdit edildiklerini söylüyor. Sonuç itibariyle konu, tepki gösteren mağdurlardan çok, krizi fırsata çevirmek isteyen art niyetli kesime yaramıştır.”

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Diyanet’ten 6 yaşında çocuğa nikâh kıyılması hakkında açıklama

Gazeteistasyon / Diyanet’ten Hiranur Vakfı’ndaki çocuk istismarı hakkında açıklama geldi”İslam’a göre bireylerin rüşt yaşına gelmeden …

Bir cevap yazın