“SSK ve Vergi’yi Hazine karşılasın”

Diyarbakır Sanayici ve İş İnsanları Derneği, İşletmelerin iş kaybına uğradığını, bu kayıplardan dolayı İşletmelerin SGK ve VERGİ yükümlülüklerinin hazine tarafından karşılanması durumunda işverenin ücret ödemelerinde rahatlama sağlayacağını açıkladı. DİSİAD, yaptığı yazılı açıklama şöyle dedi:

KOLAY ATLATABİLİRİZ: Var olanın tehlikenin bittiğine dair resmi açıklamanın yapılacağı süreye kadar sektör ayrımı yapmaksızın, faizsiz ayakta kalma desteği verilmesi sürecin daha kolay atlatılmasına yardımcı olacaktır. Bununla beraber ülkenin uzun zamandır ekonomi durağanlığından kaynaklı kamuya ait olan ödemelerin yapılandırma seçeneğinin zorunlu bir ihtiyaç olduğu önümüze gelmektedir, ki; Uzunca bir süredir meclis gündeminde bulunan bu konun ivedilikle yasallaşması elzemdir.

HAYATİ DURUM: Yaşanan bu salgın dolayısıyla birçok ülkenin piyasalarını fonlanması koşullarının da ülkemizde ’de benzer şekilde ele alınması gerekmektedir. Kamu kaynaklarının bu günler için kullanılması sosyal devlet anlayışını daha ’da güçlü kılar.

Üretici firmalarımızın yaşadığı kayıplar göze alınarak istihtam desteği ve nakit akışı konusunda dün Cumhurbaşkanı tarafından ’da ele alınan bu hususun işletmeler için hayati bir durum olduğunu hatırlatarak hızlıca kullanıma hazır hale getirilmelidir.

ŞEFFAF OLUNMALI:COVİD-19 Salgını ile ilgili mücadelede kamuoyuna bilgi verilerek şeffaf olarak yürütülmesi ve alınacak tedbirlerin bir an önce harekete geçmesi yarınlar için çok kıymetlidir.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Gazeteci Türfent, 6,5 yıl sonra özgür

Gazeteistasyon / “Örgüt üyeliği” ve “Örgüt propagandası” suçlamasıyla yargılandığı mahkemece 8 yıl 9 ay hapis …

Bir cevap yazın