Cenazeler askeri kamyonlarla taşınıyor

Avrupa’da koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülke olan İtalya’da, virüsten ölenler askeri kamyonlarla taşındı.
Ülkenin kuzeyinde yer alan Bergamo kentinin yetkilileri, virüs sebebiyle hayatını kaybeden insanların cansız bedenlerinin yakıldığı krematoryumların kapasitesi dolduğu için tabutlarının başka şehirlere gönderileceğini açıkladı.
ANSA Haber Ajansı’nın aktardığına göre, koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden kişilerin tabutlarını taşımak için ordu araçları görevlendirildi. Düzinelerce tabut, ordu araçlarıyla Bergamo’dan diğer bölgelere taşınıyor.
İtalya’nın Lombardiye bölgesindeki zengin kent Milano da vaka sayısı her gün acımasızca büyümeye devam ediyor. Kentte en son verilere göre, 93 kişinin koronavirüs sebebiyle hayatını kaybettiği kaydedildi.
Bergamo Belediye Başkanı Giorgio Gori, Kovid-19 semptomları olan birçok insan test edilmeden önce öldüğü için gerçek ölüm sayısının daha yüksek olabileceğini söyledi.
Yerel makam yetkilileri, “Bergamo krematoryumu 24 saat tam kapasite çalışıyor, 25 ölü yakabilir” diyerek, kapasitenin son birkaç günde açıklanan ölü sayılarına dayanamayacağını belirtti.
Tabutlar şimdi, Modena, Acqui Terme, Domodossola, Parma, Piacenza ve diğer şehirlerdeki krematoryumlara götürülüyor. İtalya’da koronavirüsten ölenlerin sayısının 2 bin 978’e çıktığı açıklanmıştı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

TBMM’de kürtçe konuşmaya engel!

Gazeteistasyon / TBMM Genel Kurul’da söz alan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, …

Bir cevap yazın