“Bu savaşı kazanacağız…”

ABD Başkanı Donald Trump, “Bu bir tıbbi savaş, bu savaşı kazanacağız” dediği yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin Çin hükümetini suçladı. Tramp, “Umarım Çin’in ülkede yeni vaka olmadığı haberleri doğrudur ama kim bilir?” diye sordu.

Beyaz Saray’da Koronavirüs Görev Gücü üyeleri basın toplantısı düzenleyen Trump, Çin hükümetini virüsle ilgili dünyayı daha erken uyarmamakla suçlamayı sürdürdü.

Çin’in bu yaptıklarından dolayı dünya büyük bedel ödüyor” diyen Tramp, virüse karşı hazırlıklı olduklarını vurguladı.

Tramp’ın mesajları şöyle:

TALİMAT VERDİM:ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nin (FDA) önündeki bürokratik engelleri kaldırıyoruz. FDA’ya Koronavirüs’e karşı çözümleri hızlandırmak için geçerliliğini yitirmiş kuralları, bürokratik engelleri kaldırması talimatı verdim.

TIBBİ SAVAŞ: Uygulamaya konabilecek bazı tedaviler mevcut. Hidroksiklorokini Koronavirüs’le mücadelede neredeyse hemen kullanıma sunabiliriz. Gilead şirketinin Remdesivir ilacı virüsün tedavisinde çok iyi sonuçlar veriyor. Bu bir tıbbi savaş. Bu savaşı kazanacağız.

KISITLAMA:Koronavirüs’e karşı hazırdık. Herkesten önce Çin’den seyahatlere kısıtlama getirdim. Şimdi diğer ülkeler benim yaptıklarımı yapıyor.

KİM BİLİR: Çin virüsle ilgili bilgiyi daha erken paylaşsaydı, çok daha iyi olurdu. Bu yaptıklarından dolayı dünya büyük bedel ödüyor. Umarım Çin’in ülkede yeni vaka olmadığı haberleri doğrudur ama kim bilir?

FAZLA BÜTÇE: Koronavirüs’le mücadelede Kongre’den daha fazla bütçeye ihtiyacımız olabilir, virüsün ne kadar yayılacağına bağlı.

GEMİLER: Hastane hizmetlerini yerine getirmede kullanmak için askeri gemilere ilaveten tur gemilerinden de yardım alabiliriz.”

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Yenilik Partisi Genel Başkanı Yılmaz bıçaklandı

Gazeteistasyon / Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz ofisinde bıçaklı saldırıya uğradı. 3 yerinden bıçaklanan …

Bir cevap yazın