Çalımbay: Hiçbir oyuncu huzur içinde maçlara çıkmıyor

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, tüm dünyayı saran korona virüsü futbolu da büyük ölçüde etkilediğini söyleyerek; “Hiçbir oyuncu huzur içinde maçlara çıkmıyor. Konsantre olamıyor” dedi.

Denizlispor’u ağırlayacak olan DG.Sivasspor, bu maçın hazırlıklarına başladı. Antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Teknik Direktör Rıza Çalımbay, ligde hafta sonu Denizlispor ile oynayacakları maça ilişkin ve liglerin ertelenmemesi ile ilgili konuştu.
Çalımbay, Antalyaspor’a 1-0 mağlup oldukları maçta çok kötü oynadıklarını ifade ederek, ‘’Kalan 8 tane maçımız var, 8’i de final maçı. Her maçı da almamız gerekiyor. Her maçı çok iyi şekilde bitirmemiz gerekiyor. İşin gerçeği bu” dedi.

“Futbolcular konsantre olamıyorlar”

Korona virüsünün futbolu etkilediğini söyleyen Çalımbay, Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı karara uymaya çalışacaklarını belirterek şunları söyledi: “Maalesef şu anda tüm dünyayı saran virüs, tabii ki Türkiye’yi de yüzde yüz etkiliyor. Futbolcu arkadaşlarımın bir tanesi bile kesinlikle tam konsantre olamıyorlar. Nereye baksanız o konuşuluyor. Futbol biraz dışta kalıyor. Seyircisiz oynamakta ayrı bir fark yaratıyor. Onun için maçlar istediğimiz tempoda olmayabilir. İstediğimiz mücadeleler olmayabilir. Onlardan bir tanesini de biz yaşadık bu hafta. Futbolcularımıza, ne olursa olsun müsabakalarımıza konsantre olmamız gerektiğini anlattık. Federasyonumuz neye karar verdiyse bizim ona ayak uydurmamız gerekiyor.’’

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

TBMM’de kürtçe konuşmaya engel!

Gazeteistasyon / TBMM Genel Kurul’da söz alan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, …

Bir cevap yazın