“Büyük kutlama yapabiliriz…”

ABD Başkanı Donald Trump halkı bir araya gelmemeleri konusunda uyardı. Trump, Beyaz Saray’da yaptığı açıklamada tüm yaş grubundan vatandaşları on kişiden büyük gruplarda bir araya gelmemeleri konusunda uyardı. Trup ayrıca halkı bar ve restoranlara gitmemelerini istedi.

Önümüzdeki 15 gün boyunca en sıkı şekilde talimatları takip etmelerini isteyen Trump halkı özellikle yolculuk etmemeleri konusunda uyardı.

Trump “Eğer herkes bu değişikliği veya bu kritik değişiklikleri yapar ve fedakarlıkta bulunursa, hep beraber bir ulus olarak virüsü alt edebiliriz. Ve hep beraber büyük bir kutlama yapabiliriz” dedi.Trump’ın bu açıklaması sırasında ABD’nin Temmuz veya Ağustos ayına kadar hatta daha da uzun süre virüs salgını ile uğraşmaya devam edebileceğini ve bu durumun ekonomik durgunluğa sebebiyet verebileceğini de gelen bir soruya “mümkün olabilir” diyerek kabul etti.

Trump ayrıca ulusal bir sokağa çıkma yasağı planlamadıklarını ancak, ihtiyaç olursa yapabileceklerini söyledi.

Öte yandan, ABD Başkanı Donald Trump, Twitter üzerinden yeni tip Koronavirüs’le ilgili yazdığı bir motivasyon mesajında virüs hakkında “Çinli virüs” ifadelerini kullanması tartışma yarattı. Çin Dışişleri Bakanlığı, kısa süre içinde Trump’ın açıklamasına tepki göstererek “Öfkeyle karşı çıkıyoruz, ABD’yi Çin’i suçlamaya son vermeye çağırıyoruz” dedi.

Trump, ABD vatandaşlarına Koronavirüs’le ilgili hitap ettiği mesajda, “ABD, Çinli Virüs’ten özellikle etkilenmiş olan endüstrilere, havayolu şirketlerine ve diğerlerine güçlü bir şekilde destek olacak. Eskisinden de güçlü olacağız” yazdı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Saray, Kraliçe 2. Elizabeth’in mezarından ilk fotoğrafı paylaştı

Gazeteistasyon / Buckingham Sarayı, 19 Eylül’de yapılan cenaze töreniyle Windsor Kalesi’ndeki St George Şapeli’ne defnedilen …

Bir cevap yazın