Virüs’e rağmen eylem…

Fransa’da sarı yelekliler, hükümetin korona virüsü salgını nedeniyle 100’den fazla kişinin bir araya geldiği etkinlikleri yasaklamasına rağmen, sokaklara döküldü.

Korona virüsü salgını nedeniyle 91 kişinin hayatını kaybettiği Fransa’da gösterilerin 70. haftasında sarı yeleklileri salgın da durduramadı. Sarı yelekliler, hükümetin korona virüs salgını nedeniyle 100’den fazla kişinin bir araya geldiği etkinlikleri yasaklamasına rağmen, gösteri düzenledi.

Başkent Paris’te Montparnasse’de toplanan yaklaşık 800 gösterici, şehrin merkezine yürüdü. Eylem sırasında göstericiler ve güvenlik güçleri arasında arbede yaşandı. Polis göstericilere biber gazı ile müdahale ederken, bazı eylemcilerin araçları devirdiği, motosiklet ve çöp bidonlarını ateşe verdiği görüldü. Paris polisi tarafından yapılan açıklamada, gösteriler sırasında 25 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Fransa’da 2018 Kasım’da akaryakıt zamlarının ardından protesto gösterileri başlatan sarı yelekliler, Macron hükümetine karşı eylemlerine devam ediyor.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Maymun çiçeği virüsü üç ülkede daha görüldü

Gazeteistasyon- 18 ülkede görülen maymun çiçeği virüsü Birleşik Arap Emirlikleri, Çek Cumhuriyeti ve Slovenya’da rastlandı. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir