İsviçre’nin 26 kantonunda yeni önlemler hayata geçirildi… / Aydın BOLKAN / CENEVRE

Avrupa’da hızla yayılan koronavirüse karşı İsviçre’de Fedaral Hükümet ve kanton yönetimleri tarafından yeni önlemler hayata geçirildi. Alınan önlemler kapsamında İsviçre’nin genelinde tüm okullar 4 Nisan tarihine kadar kapalı kalacak.

İsviçre’nin Aargau, Appenzell Innerrhoden, Appenzell Ausserrhoden, Basel-Stadt, Basel-Landschaft, Bern, Fribourg, Cenevre, Glarus, Graubünden, Jura, Lüzern, Neuchâtel, Nidwalde, Obwalden, Schaffhausen, Schwyz, Solothurn, St. Gallen, Thurgau, Ticino, Uri, Valais, Vaud, Zug ve Zürih kantonlarında virüse karşı alınan önlemler şöyle:

– 100 kişinin üzerinde katılımın olduğu tüm etkinlikler 30 Nisan tarihine kadar yasaklandı.
– Barlarda, diskolarda ve restaurantlarda 50’den fazla kişi bulunmayacak.
– Tüm Schengen sınırlarında kontroller sıkılaştırılacak.
– İtalya sınırları tamamen kapatılırken, İtalya’dan İsviçre’ye sadece mesleki nedenlerle gelenlere izin verilecek.
– Tren ve otobüs seferleri iptal edilmeyecek. Ancak Federal Hükümet çok mecbur kalmadıkça tren ve otobüslerin kullanılmaması uyarısında bulundu.
– Federal Hükümet, gelir kaybını önlemek amacıyla ekonomik ve sınır kontroller için kantonların tamamına 10 milyar franklık bir destek sunacak.
İsviçre’deki güncel kronavirüs vakası 1009 olarak açıklanırken, virüs taşıyıcı sayısı 16 iken, şimdiye kadar virüsten 7 kişi yaşamını yitirdi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

‘Çin, Tayvan’a saldırırsa karşılık veririz’

Gazeteistasyon / ABD Başkanı Biden, Tokyo ziyaretinde yaptığı açıklamada Çin’i Tayvan’la ilgili tehdit etti, saldırı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir