İsviçre ordusu alarma geçti / Aydın BOLKAN / CENEVRE

İsviçre askeri yetkilisi Thomas Suessli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada ordunun ilk kez koronavirüsüne karşı konuşlandırılacağını duyurdu.
“Herkes için güvenlik ve korumamız özel hizmettir” diyen Suesli, ülkenin sağlık sistemini desteklemek için askeri düzenleme yapılacağını, Ticino’da şu anda askerlerin faaliyet gösterdiğini, Pazartesi gününden itibaren de Tabur 5’in konuşlandırılacağını belirtti.

200 kişilik askeri hastane Bakanlığa tahsis edildi

Suesli, aynı şekilde 200 kişilik bir korunaklı askeri hastanenin de tüm personeli ve donanımı ile birlikte Sağlık Bakanlığı hizmetine verildiğini, bu merkezin karantina ya da aşılama merkezi olarak kullanılacağını ifade etti.
Askeri yetkili Suesli, söz konusu obtimize hastane taburunun aynı zamanda yer altı ya da yer üstü hemşirelik bakımı ve temel bakım kapasitesinin genişletilmesi ya da aşılama için de düşünülebileceğini ve burada aynı anda 200 hastanın tedavi görebileceğini yazdı.

Öte yandan İsviçre Sağlık Bakanlığı, bugün itibari ile 1300 koronavirüs şüphesi vakasının yaşandığını ve ölüm sayısının da 13 olduğunu açıkladı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Diyanet’ten 6 yaşında çocuğa nikâh kıyılması hakkında açıklama

Gazeteistasyon / Diyanet’ten Hiranur Vakfı’ndaki çocuk istismarı hakkında açıklama geldi”İslam’a göre bireylerin rüşt yaşına gelmeden …

Bir cevap yazın