“Müdahale değil talepler kabül edilsin”

Grup Yorum üyelerinin aileleri ve destekçileri ölüm orucundaki Grup Yorum üyeleri için yaptığı basın açıklamasında, “Helin Bölek ve İbrahim Gökçek’in sağlıklarına kavuşmaları için zorla müdahale değil, taleplerin kabul edilmesi gerekir” dedi.

İbrahim Gökçek’in ‘zorla yoğun bakıma kaldırıldığını’ belirten aileler, şunları söylediler: “Dün İbrahim Gökçek, iradesine aykırı olarak yoğun bakıma kaldırıldı. Ailesi ile görüşmesine ve yanında refakatçi kalmasına izin verilmiyor. Oysa kendisi refakatçiye ihtiyaç duymaktadır. Helin Bölek’in de durumu aynı. Direnişçilerin, tıbbi müdahaleyi kabul etmediklerine dair evrakları imzalamalarına rağmen hastanede tutuluyor olmaları, zorla müdahale tehdidi altında olduklarını göstermektedir.”

Zorla müdahalenin ölüm ya da kalıcı hasarlara yol açacağını vurgulayan aileler çocuklarının taleplerinin kabul edilmesi gerektiğini söyledi.

Grup Yorum üyelerinin talepleri, konserlerine yönelik yasakların kaldırılması ve arkadaşlarının serbest bırakılması.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

buğday

En verimli topraklara sanayi kuruluyor  

Burcu Gündüz Karakadılar/Gazeteistasyon- Türkiye’deki en verimli toprakları Balıkesir Bandırma’da tarım yapan Berna Börkan, ‘’Sanayi yapılacak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir