Olimpiyat planın da değişiklik yok…

Japonya Baş Kabine Sekreteri Yoshihide Suga, DSÖ’nün pandemi ilanına rağmen, 2020 Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları için çalışmalarının sürdüğünü belirterek, “Planlarda değişiklik yok” açıklamasında bulundu.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) pandemi (küresel salgın) ilan ettiği korona virüsünün, bu yaz yapılması planlanan Tokyo Olimpiyatları’nı etkileyip etkilemeyeceği tartışılırken, konuyla ilgili Japon hükumetinden, açıklama geldi.

Japonya Baş Kabine Sekreteri Yoshihide Suga, 2020 Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları’nın planlandığı şekilde gerçekleştirilmesi için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi, Tokyo Olimpiyat Organizasyon Komitesi ve Tokyo yerel hükumeti ile yakın teması sürdürdüklerinin altını çizen Suga, “Hükumetin, etkinliklerin planlandığı şekilde gerçekleştirilmesi için hazırlıklara devam edilmesi yönündeki planlarında bir değişiklik yok” şeklinde konuştu.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

TGC: RTÜK iktidar adına ceza dağıtma görevinden vazgeçmeli

Gazeteistasyon- Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, RTÜK’ün asıl görevini unutup iktidara yakın olmayan TV kanallarını düzenli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir