11 avukat gözaltına alındı / Faruk Balıkçı

Urfa Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan bir soruşturma kapsamında Urfa’da yedi, Diyarbakır Barosu’na kayıtlı dört avukat hakkında gözaltı kararı verildiği öğrenildi. Avukatların ev ve iş yerlerine bugün sabah saatlerinde baskın düzenlendi. Evde bulunan iki avukat ev ve iş yerlerinde yapılan aramaların ardından gözaltına alındı.

Gazeteistasyon’a konuşan Diyarbakır Baro Başkanı Cihan Aydın, avukatların mesleğini yürütürken mesleklerini engellemeye yönelik son dönemde gözaltı ve tutuklamalar artmış durumda. Avukatlar, soruşturma ve kovuşturma sırasında haksızlıklarla mücadele ederken en büyük risk altındalar. Bu haksız ve hukuksuzluklarla mücadele edeceğiz. Sadece yurttaşlara değil, bugün avukatlara yönelik hukuksuzluk had safhada, mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi.

Urfa Baro Başkanı Abdullah Öncel de, Urfa merkezde üç, Siverek’te üç ve Suruç’ta bir arkadaşlarının gözaltına alındığını söyledi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

İmamoğlu: Asla olmaz diyebileceğimiz çok şeyi yaptılar. Erdoğan seçilirse görevden alınabilirim

Gazeteistasyon- İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir kez daha seçilirse görevden alınabileceğini ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir